MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYCAN’DAN 15 TEMMUZ İDDİASI

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş milletvekili Sefer Aycan, Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programında gazetecilerle bir araya geldi.

Aycan, MHP’nin cumhurbaşkanı adayının seçimlere 18 ay kala belli olduğunu dile getirdi.

Ses- “AK Parti’nin adayı belli değilken bizim adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dı”

Duruş ve tavırlarının hiç değişmediğini vurgulayan Aycan, Türkiye’nin başı sıkıştığında Ülkücülerin hep var olduğunu dile getirdi.

FETÖ’nün MHP’yi her kongrede karıştırma niyetinde olduğunu belirten Aycan, Meral Akşener’e de sert sözlerle yüklendi.

Ses “MHP’nin her kongresinde FETÖ hareketi Genel Başkanımızın karşısına aday çıkarmıştır. Ama Genel Başkanımız bunlara müsaade etmedi. Aslında kongre yapıldı aday da oldular ama kazanamadılar. Yani Genel Başkanımız onların aday olmalarına da müsaade etti. Oyunlar hep MHP üzerinde oynandı. Israrla 2015’te kongre yapıp 15 Temmuz’da başbakan olmak istiyorlardı. 15 Temmuz’da, ‘Ben başbakan olacağım’ dedi, niye 15 Temmuz, ne alaka meğer neden o tarih çıkmış belli oldu. Hanımefendi 15 Temmuz’da başbakan olacağını söyledi acelesi vardı biran önce kongre yapmak istiyordu ve kongre bahane tabi ki. Alt yapı ve kaos oluşturmak istiyorlardı oldu bittiye getirmek istiyorlardı. O gün de biz ne dedik, ‘Kongre 18 Mart’ta yapılacak’ dedik ve 18 Mart’ta kongremizi yaptık kongreden de kaçmadık. MHP yüce bir dağdır ve herkese kapısı açıktır. Hiç kimseyi kovmamıştır. Herkese tahammül etmiştir”

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir