Din Görevlileri Derneğinin Yeni Başkanı Hacı Ali Güneçıkan Oldu

Kahramanmaraş Din Görevlileri Derneğinin olağan genel kurulu Hazreti Hamza Camii okuma salonunda gerçekleştirildi.

Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan olağan genel kurul toplantısında, İstiklal Marşı ve Şehitler için saygı duruşu yapıldı.

Kongrede Divan başkanlığı için Şevket Bozdoğan, İlhan Sarı, Ahmet Çevik görev aldı. Kahramanmaraş Din Görevlileri Derneği’nin mali tablosu ve faaliyet raporu okunarak karara bağlandı. Tek liste halinde girilen seçimde Sarayaltı Camii Müezzini Hacı Ali Güneçıkan ve yönetimi göreve getirildi.

Aynı zamanda derneği üyesi olan Kahramanmaraş Diyanet- Sen Şube Başkanı Ekren Arslan konuşmasında kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Arslan; “Amacımız burada arkadaşlarımızın bir araya gelip yeni seçilecek yönetimle istişare içinde Din görevlileri arkadaşlarımıza nasıl hizmet edeceğiz ve bu yönünde nasıl katkı sağlarız düşüncesindeyiz. Kongreden sonra birliğimizi daha da pekiştireceğiz. Bu vesileyle yeni yönetime hayırlı olsun diyor başarılar diliyorum.”şeklinde konuştu.

Hz Hamza Camii İmam Hatibi İdris Arslantaş katılımcılara hoş geldiniz diyerek yaptığı konuşmasında derneğin olan olağan genel kurulunun hayırlı olmasını diledi. Biz üç yıl yönetimdeki arkadaşlarla birlikte bu görevi yapmış bulunduk. Tabi bu üç yıl içinde görevi yapabildik mi? Takdirleri sizin. İnşallah bundan sonraki yapılacak hizmetlerde yeni yönetimin yanında olacağız ve derneğimizi daha ileriye taşımaya gayret edeceğiz. Bundan sonra bayrağı devralacak olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun diyoruz.

Seçim sonrasında teşekkür konuşması yapan Sarayaltı Camii Müezzini Hacı Ali Güneçıkan, “Bizlere teveccüh gösterip göreve layık gördükleri için tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte her zaman olduğu gibi istişare içinde hareket edip, ekip ruhu ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sorumluluklarımızın farkındayız, Ülkemize sahip çıkacağız ve daha başarılı faaliyetler için uğraşmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Olağan Kongre sonrasında oluşan listeyle; Hacı Ali Güneçıkan, Davut Sarıkaya, İbrahim Armut, Ahmet Çevik, Şevket Bozdoğan, İlhan Sarı, Ömer Fındık, Ramazan Geyik, Mehmet Kuzhan, Adem Kazmacı yeni yönetimde yer aldı. Denetleme Kuruluna ise; Mehmet Koç, Mehmet Yenice, Veysel Çiftçi, İsmail Dut, Ahmet Kasımoğlu, Şaban Çam seçildi.

Yazar Hakkında

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir