BELEDİYELER MAAŞ CENNETİ… 4 MAAŞ BİRDEN ALIYORLAR

Belediyeler maaş cennetine dönmüş…

Geçtiğimiz günlerde akraba atamalarıyla gündeme gelen belediyelerde bazı isimlerin dörder maaş aldığı iddiası vatandaşı çileden çıkardı.

Emekli maaşı ve asgari ücretle geçimini sağlamaya çalışan milyonlarca vatandaş dörder maaş alan başkanları duyunca şok yaşadı.

31 Mart yerel seçimlerinde Burhaniye Belediye Başkanı seçilen Ali Kemal Deveciler, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde AKP’li on başkanın dörder maaş aldığını iddia etti.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Deveciler, “AKP’li her belediye başkanına 3’er şirkette yönetim kurulu üyeliği verildi. CHP Grup Başkanı olarak da söylüyorum, AKP’li her başkan, yönetim kurulu üyesi olduğu şirketten ayda 3 bin lira huzur hakkı alıyor. Her başkan, 3 şirketin yönetim kurulu üyesi olduğu için başkanlık maaşlarının dışında ayda 9 bin lira da yönetim kurulu üyeliklerinden huzur hakkı elde ediyor. Yani, başkanlık, 3 de şirketlerden olmak üzere ayda 4 maaş alıyor. Bu adalet mi?” ifadesini kullandı.

Deveciler, başkan yardımcısının maliyetinin 30 bin TL olduğunu belirterek, “Daha çok çalışıp bu boşluğu ben dolduracağım ve sadece bu yolla yılda 10 milyona yakın tasarruf yapmış olacağım” dedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir