AKŞENER'DEN ERDOĞAN'A MESAJ… "İYİLİĞİ İÇİN…"

Akşener Erdoğan’a mesaj gönderdi…

‘Cumhurbaşkanı’nın iyiliği için’…

İyi Parti lideri Meral Akşener partisinin 2. kuruluş yıl dönümü etkinliğinde diğer partilerin yetkililerini ağırladı.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı gecede Ak Parti’yi genel başkan yardımcıları Hayati Yazıcı ve Jülide Sarıeroğlu temsil etti.

Misafirlere hitap eden Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mesaj gündeme oturdu.

AKP’li Hayati Yazıcı’ya seslenen Akşener : “Sayın Cumhurbaşkanı’na iletmesi dileğiyle; bir yıldır Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni milletimiz uygun gördü deniyor, ama olmuyor. Lütfen Sayın Cumhurbaşkanı’nın da iyiliği için, Türkiye’nin iyiliği için bu sistemi gelin birlikte değiştirelim. Sayın Kılıçdaroğlu ile biz imzalayacağız, teklif bizden destek sizden. Türkiye’nin nefes almasını sağlayalım.” ifadelerini kullandı.

Akşener: “Biz 24 Haziran’dan beri parlamenter sisteme çalışıyoruz. 1 yıldır olmadı, olmuyor. Hep beraber gördük olmuyor. Sayın Erdoğan açısından da zorlu bir süreç. Hereksin nefes almaya ihtiyacı var ve iyileştirilmiş parlamenter sisteme dönüldüğü takdirde gerçekten Türkiye nefes alacak. Buna ben çok inanıyorum. 24 Haziran’dan bu yana değişmeden söylediğim söz bu. Tabii seçimle gelindi, referandum oldu. Onlara saygımız sonsuz ama sonuçta olmadı, olmuyor.” dedi.

Erdoğan’ın Akşener’in mesajına vereceği cevap merak ediliyor.

#TayyipErdoğan #MeralAkşener #Mesaj

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir