PEŞ PEŞE DEPREM PANİĞİ!

Balıkesir’de 4.6 büyüklüğünde deprem!

AFAD: Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde saat 23:14’te 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Öte yandan Kandilli’nin aktardığı bilgiye göre ise depremin büyüklüğü 5.0… Deprem İstanbul, Bursa ve İzmir’de de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 23.14’de, Altıeylül’de 4,6 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin yaklaşık 7 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Deprem; İstanbul, İzmir, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ ve Manisa’da hissedilirken bölgede artçı depremler hala sürmeye devam ediyor. En son nerede deprem olduğu ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte 11 Aralık Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler verileri…

Kandilli Rasathanesi ve AFAD verilerine göre Türkiye ve çevresinde meydana gelen son depremleri sizler için derledik. Dün akşam Balıkesir’de meydana gelen deprem çevre illerde hissedildi ve vatandaşlar tarafından paniğe yol açtı. Balıkesir depreminin büyüklüğünü Kandilli Rasathanesi 5.0 olarak açıklarken, AFAD ise depremin büyüklüğünü 4.6 olarak açıkladı. Depremin ardından Balıkesir Valisi’nden ve Belediye Başkanından açıklama geldi.

Bakan Ersoy’dan deprem açıklaması

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Balıkesir’de meydana gelen depremden kaynaklı şu an itibarıyla can ve mal kaybının olmadığını söyledi.

 

Vatandaşlar sokağa döküldü 

 

Balıkesir’in Altıeylül ve merkezinde gerçekleşen depremler sonrası vatandaşlar sokağa döküldü.

Altıeylül Belediye Başkanı’ndan açıklama

 

Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bildirildi.

 

Yazar Hakkında

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir