“BİZ TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞAN BÜYÜK BİR AİLEYİZ!”

Kahramanmaraş Koruyucu Aile Derneği başkanı Hayati Dertli, aynı zamanda koruyucu aile olarak Kahramanmaraş ilimiz adına Bakanlığın çalıştayına davet edilerek, Kahramanmaraş’ı temsil etti.

Kahramanmaraş Koruyucu Aile Derneği başkanı Hayati Dertli, Kahramanmaraş’ı temsil etmenin mutluluğunu şu sözleriyle ifade etti:

Biz Türkiye için çalışan büyük bir aileyiz. Koruyucu ailelerimizden ve Koruyucu aile olmaktan onur duyuyorum. Devletimizin En üst düzeylerinin bizlere verdiği değer işte budur. Memleketimi en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin de teşrifleriyle düzenlenen ‘Koruyucu Aile Temelli Çocuk Koruma Sistemi Çalıştayı’ nın 2.günündeyiz.

Koruyucu aile uygulamalarının değerlendirilmesi, hizmet modellerinin geliştirilmesi konularının değerlendirdiğimiz çalıştaydan sisteme katkı sağlayacak olumlu çıktılar elde etmeyi ümit ediyoruz.” dedi.

Çalıştaya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakan yardımcımız sayın Dr. Mehmet Selim Bağlı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Selahattin Güven, Daire Başkanı Sayın Hakkı Bilgiç, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri G.M. de katıldı.

Çalıştay devamında Kahramanmaraş Koruyucu Aile Derneği başkanı Hayati Dertli, Sayın Emine Erdoğan hanımefendiye, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a, Bakan yardımcısı M.Selim Bağlı ya Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Selahaddin Güven’e ve Daire başkanı Hakkı Bilgiç beye plaket sundu.

 

Yazar Hakkında

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir