İDLİB’DE SON DURUM :Kahramanmaraş’a 3. şehit haberi

Kahramanmaraş’a acı haber gelmeye devam ediyor…

Şehit olan askerlerimizin isimleri ve kimlikleri açıklanırken, ailelerine de acı haber ulaştırılmaya başlandı.

Hava saldırısında şehit olan Kahramanmaraşlı Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı’nın ve Astsubay Akif Akçadağ’ın acı haberinin ardından Piyade Uzman Çavuş Selman Cankara’nın da şehadet haberi ulaştı.

Şehit Selman Cankara’nın şehadet haberi, askeri yetkililerce Adana’nın merkez Sarıçam ilçesi Gültepe Mahallesi’nde yaşayan ailesine verildi.

Acı haberi alan şehidin yakınları ve komşuları babaevine gelerek aileye başsağlığında bulundu.Eve ve sokağa Türk bayrakları asıldı, taziye çadırı kuruldu.

Şehidin evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.

Kahramanmaraşlı şehidin naaşını aynı bölgede görev yapan kardeşi getirdi

Suriye’de rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı’nın naaşı memleketi Kahramanmaraş’a getirildi.

Hatay’dan kalkan askeri uçakla Kahramanmaraş Havalimanı’na getirilen Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı’nın (23) naaşına, aynı bölgede görev yapan kardeşi Mehmet Saygılı da eşlik etti.

Şehit Saygılı’nın baba, anne ve kardeşleri gözyaşlarına hakim olamazken, kardeşlerinden 3’ünün Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptığı öğrenildi.

Şehit Saygılı’nın cenazesi yarın öğle namazını müteakip, Türkoğlu ilçesinde düzenlenecek olan törenin ardından toprağa verileceği aktarıldı.

 

Yazar Hakkında

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir