Kahramanmaraş eğitim camiasının acı kaybı!

Kahramanmaraş 12 Şubat Anadolu Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olan Aziz Serin, öğrencilerine ders anlattığı esnada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş‘ın Onikişubat İlçesinde, 12 Şubat Anadolu Lisesinde görevli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Aziz Serin, Dulkadiroğlu Küçük Nacar Köyü’nde telefonu çekmediği için tepeye tırmanmak istedi. Tırmanışın ardından derse anlatmaya başladığı esnada kalp krizi geçiren Aziz Serin yaşamını yitirdi.

Kahramanamaraş’ta eğitim camiası yasa boğulurken, Onikişubat ilçe Milî Eğitim Müdürü Akif Bulut, Aziz Ersin öğretmenin vefatı ile ilgili olarak sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaparak duyurdu:

“Aziz SERİN, 12 Şubat Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmenimiz. Kendisine tanımlanan canlı dersi anlatmak için köyünde bulunduğu yerde telefon çekmediğinden dolayı öğrencileri ile buluşmak için telefonun çekim alanındaki tepeye çıkarak ders anlatırken kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Rabbim mekanı cennet eylesin. Ey Rabbim biz hocamızdan razıydık sen de razı ol. Hocamızın ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.”

Yazar Hakkında

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir