Aynı kadın yine olay çıkardı!

Yirmiiki gün mahallesinde bulunan bir güzellik merkezinde iddiaya göre maske takmadığı için olay çıktı. Olay çıkaran kadının daha önce de maskesiz olduğu için işlem yapılmak istenen ve polisleri CİMER’e şikayet edeceğini söyleyen Gülcan Ç. olduğu iddia edildi.

Daha önce ne olmuştu?

Kahramanmaraş’ta kent merkezinde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim yapan polis ekipleri maske takmayan kadını uyardı. Kadın uyarıyı dikkate almayınca, polis haklarında tutanak tutmak için kimliğini istedi. Ancak kadın, kimlik vermeyi reddetti. Bunun üzerine polis ekipleri, kadını gözaltına almak istedi. Ekiplerin, uzun uğraşları sonucunda kadın Dulkadiroğlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Kadına cezai işlem uygulandı. Cezadan kaçmak için polis ekiplerine zorluk çıkaran kadın, “sizin artistliğiniz kime?” dedi. O anlar bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

KADINA CİMER’DEN YANIT: “ZAHMET EDİP YAZMA”

Kahramanmaraş’ta maskesiz olduğu için işlem yapılmak istenen ve polisleri CİMER’E şikayet edeceğini söyleyen kadına CİMER’den yanıt geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Evren Başar, maske takmayan kadının polislere verdiği tepkinin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. İnsanların maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uyması gerektiğini ifade eden Başar, “Toplum sağlığını koruma adına gece gündüz görev yapan güvenlik güçlerimize yardımcı olmalı ve maske-mesafe-temizlik kurallarına uymalıyız. Hanımefendi boşuna zahmet edip CİMER’e yazmasın” şeklinde yanıt verdi. Merkez Dulkadiroğlu ilçesi Trabzon Bulvarı’nda yaşanan olayda, maske denetimi yapan polis ekiplerine tepki gösteren bir kadın maskesini takmamış, polis ekiplerini CİMER’e şikayet etmekle tehdit etmişti. Maske takmayan kadın, “Zor kullanın bakalım CİMER’e yazacağım bekleyin bakalım siz, CİMER’e de yazacağım” diyerek tehdit etmişti.

Kaynak:NARTV

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir