Kahramanmaraş karbeyaz!

Kahramanmaraş’ta kar yağışı nedeniyle kent merkezi beyaz örtüye büründü.

Yağan kar kenti beyaza bürüdü. Kar yağışını fırsat bilen bazı çocuklar az da olsa karın keyfini çıkarmaya çalışıyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler gece saatlerinde şehir merkezinde başlayan kar yağışında ulaşımın aksamaması için sabaha kadar kar temizleme ve tuzlama yaparak yol açma çalışmaları gerçekleştirdi.

Kent merkezinde dün gece yarısı başlayan kar yağışı sabah saatlerine kadar etkili oldu. Merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerini beyaza bürüyen kar sonrası kartpostallık görüntüler de ortaya çıktı.

Kar yağışına insanlar kadar hayvanların da sevindiği gözlemlendi. Yavrularıyla kar üstünde oyun oynayan köpekler ile bir çiftlikte iki atın kar üstünde dörtnala koşması da dikkat çekti. Evlerinin penceresini açıp kar yağdığını gören iki kardeşin ise sevinme anları cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Beyaz örtüyle kaplanan Kahramanmaraş’ın farklı bölgeleri ile drone ile havadan görüntülendi. Özellikle Ulu Cami, Tarihi Maraş Kalesi ve bölgesi ile kentin yüksek kesimlerindeki yerler görsel şölen oluşturdu.

Kentte etkisini kaybeden kar yağışı yerini sisli havaya bıraktı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir