Ankara’nın Başkent Oluşunun 98. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla ikinci TBMM ve Ankara Kalesi’nde kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi.

İkinci TBMM’de gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Vali Vasip Şahin, Ankara’nın, milli egemenliğin inşası ve Misakımilli sınırları içerisinde kalan ülkenin kurtarılması yolunda ödediği bedelle başkent konumuna eriştiğini söyledi.

Ankara’nın başkent olmasının, kurucu değerler açısından büyük anlam ifade ettiğini belirten Şahin, “Tüm dünyanın bir başkent olarak Ankara’ya teveccüh etmesi, milli mücadelenin iradesine sahip çıkma azmiyle olmuştur. Güzel şehrimiz, yeni kurulan Cumhuriyet’e layıkıyla hizmet etmiş ve daima sahip çıkmıştır. 15 temmuz

“Ankara’yı milletimizin geleceğine ışık tutacak şekilde birlikte büyütmeli, geliştirmeliyiz”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Ankara’nın, Kurtuluş Savaşı sırasında kritik kararların alındığı ve bu karar sonucunda hürriyet meşalesinin sonsuza dek yandığı merkez olduğunu aktardı.

Yavaş, “Kuruluş ve kurtuluş mücadelemizin ardından son kale olma özelliğini taşıyan kadim kentimiz, bağımsızlık tutkusu bir milletin yoluna ışık tutan milli duruşun simgesi olmuştur” diye konuştu.

gecesinde Ankaralıların milli iradeyi ayakta tutması, milletin verdiği silahı millete karşı doğrultan çetelere karşı milletimize ait değerleri ve kurumları koruma azmi, demokrasi tarihinde eşsiz bir hadisedir” dedi.

Yazar Hakkında

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir