Başkentte korsan otopark ve vale denetimleri

Ankara’da korsan otopark ve valelere yapılan denetimlerde, 134 kişiye 46 bin 104 lira para cezası kesildi.A Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 1 Eylül-10 Ekim arasında kentin çeşitli cadde, sokak, kafe, restoran önlerinde araçlarını park etmek isteyen sürücüleri rahatsız ederek, haksız kazanç sağlayan korsan otopark ve valelere yönelik denetim yapıldı.

Ankara Denetimler sonucu, 134 kişiye Kabahatler Kanununca çevreyi rahatsız etmekten 46 bin 104 lira idari para cezası uygulandı.

Bu kişilerden 99’unun uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama, kasten yaralama, hırsızlık, dolandırıcılık, yağma gibi birçok suç kaydının bulunduğu anlatılan açıklamada, şu uyarılara yer verildi:

“İş yeri sahiplerinin vale adı altında kayıt dışı personel çalıştırmamalarını, vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmalarını ve araçlarını tanımadıkları kişilere vermemelerini önemle hatırlatırız. Bu tür olaylarla karşılaşmanız durumunda 112 Acil Çağrı Merkezini arayın veya en yakın kolluk birimine müracaat edin.”

Yazar Hakkında

Bunlar da ilginizi çekebilir

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir